Przejdź do treści
min. czyt.

Naklejka rejestracyjna

Data dodania: 16.11.2022

4 września 2022 roku wszedł wcześniej zapowiadany przepis zmieniający art. 66 ust. 1 Prawa o ruchu drogowym, na podstawie którego dobiegł końca obowiązek posiadania naklejki rejestracyjnej na przedniej szybie samochodu. W związku z tym nie tylko urzędy przestały wydawać naklejki rejestracyjne, ale także możemy legalnie usunąć ją z szyby.

JAK USUNĄĆ Z SZYBY NAKLEJKĘ REJESTRACYJNĄ Jest kilka skutecznych sposobów pozbycia się naklejki rejestracyjnej bez uszkodzenia szyby. Najprościej jest odwiedzić dowolny serwis szyb samochodowych glassmaster, gdzie serwisant w kilka minut usunie naklejkę bez śladu na szybie i do tego BAZPŁATNIE. Jeśli chcielibyśmy sami usunąć naklejkę rejestracyjną to dobrze jest cokolwiek o niej wiedzieć. Otóż ta naklejka jest wykonana w podobny sposób jak winieta i dlatego bardzo trudno ją usunąć bez uszkodzenia, co zwykle oznacza, że podczas próby odklejenia rwie się i pozostawia duże ilości resztek i kleju na szybie. W związku z tym, jeśli już zdecydowaliśmy się na własnoręczną eliminację, należy przede wszystkim podgrzać ją np. suszarką do włosów lub delikatnie opalarką. Uwaga! Nie wolno podgrzewać punktowo zimnej szyby np. w mroźne dni, ponieważ różnica temperatur może spowodować pęknięcie. Podgrzewanie należy wykonać delikatnie i równomiernie. Następnie, gdy już mamy dobrze podgrzane całe miejsce to najlepiej i najłatwiej będzie, jeśli użyjemy skrobaka, który jest narzędziem dedykowanym do usuwania naklejek z szyb. Jeżeli naklejka będzie dobrze rozgrzana i delikatnie użyjemy skrobaka to prawdopodobnie nie zostanie po niej śladu. Jeżeli jednak nie posiadamy odpowiednich narzędzi, to lepiej nie używać żadnych innych np. noża, gdyż łatwo można porysować szybę. Jeżeli oprócz suszarki mamy do dyspozycji tylko nasze dłonie, to po podgrzaniu naklejki musimy delikatnie podważyć paznokciem jeden z jej rogów. Następnie bardzo powoli odklejmy ją od szyby. Po takim zabiegu, na szybie z pewnością pozostanie trochę kleju. Aby pozbyć się kleju, musimy użyć szmatki nasączonej benzyną ekstrakcyjną lub acetonem. Bardzo dobrze sprawdzi się zmywacz do paznokci. Przepis, który wszedł 4 września 2022 roku nie nakłada na kierowców obowiązku usunięcia naklejki rejestracyjnej a jednocześnie nie zabrania jej posiadania. Pamiętajmy jednak, że w przypadku wymiany szyby samochodu, serwisant nie przeklei już naklejki na nową szybę.

Szyba w aucie zimą

Warto dokładnie przyjrzeć się i ocenić, czy przednia szyba naszego samochodu nie posiada uszkodzeń np. drobnych odprysków. W warunkach zimowych małe odpryski mogą szybko i z łatwością przeistoczyć się w nienaprawialne uszkodzenie. Dlatego w razie stwierdzenia nawet drobnych uszkodzeń, lepiej niewielkim kosztem i w krótkim czasie dokonać naprawy. W przeciwnym wypadku narazimy się na większe wydatki związane z wymianą szyby.

W serwisach GLASSMASTER można dokonać naprawy uszkodzonej szyby, a jeśli będzie taka potrzeba wymienić na nową.

Skontaktuj się

Najwyższa jakość usług dla Twojego samochodu:
  • Wymiana szyby samochodu w 30 minut!
  • Obsługa na miejscu lub dojazd do Klienta.
  • Fachowa pomoc w doborze szyby
  • Atrakcyjne rabaty dla stałych Klientów.
Telefon szczegóły [svg] zadzwoń
Wybierz oddział
Email szczegóły [svg] napisz
e-mail
Formularz szczegóły [svg] wypełnij
formularz
Pytania i odpowiedzi [svg] częste
pytania
Ikona kalendarzaIkona LinkuIkona Czasu czytaniaIkona Spisu TreściIkona UdostępnieniaIkona KopiowaniaIkona DrukowaniaIkona Strona GłównaIkona Menu Oferta

Zgłoś szkodę z ubezpieczenia komunikacyjnego OC lub AC

wymień szybę naORGINALNĄ Wyślij wypełniony Formularz. Odezwiemy się do 30 minut.

Pola oznaczone [*] są obowiązkowe.
Dobra robota
Please enter a valid first name (minimum 6 characters). Wprowadzone dane są nieprawidłowe.
- Wymagana długość dla pola to 6 liter
- Pole nie może zawierać liczb i znaków specjalnych
Dobra robota
Wprowadzone dane są nieprawidłowe.
- Wymagana długość dla pola to 6 liter
- Pole nie może zawierać liczb i znaków specjalnych
Wybierz polisę:
Wybierz ubezpieczyciela:
Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z RODO (Rozporządzenie 2016/679) przez administratora danych GlassMaster (NIP: ) w celu kontaktu. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

lub zadzwoń

575 500 515
Zadzwoń i wymień szybę w samochodzie